пятница, 22 декабря 2017 г.

Математика

Пән: Математика
Мектеп «Теміртау қ. әйелдер гимназиясы»
Мұғалім: Калимбетова Г.А.


Ұзақ мерзімдаі жоспар бөлімі:
Бізді қоршаған әлем



Күні: 20.12.2017 ж.
Қатысқандар: 20

Сынып: 1 «В»
Қатыспағандар:3


Сабақ тақырыбы
Басқатырғыштар, ребустар


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.4.2.2.Бірдей цифрлармен фигуралардын тұратын басқатырғыш есептерді , ребустарды шешу
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар  Ребус шешудің ережелерін меңгереді
Көптеген оқушылар: Ребус туралы ұғымды түсінеді
 Кейбір оқушылар: Логикалық тапсырма орындайды
Жетістік критерийлері
-Ребус туралы ұғымды меңгееді
-Ребус шешудің ережелерін меңгереді
Тілдік  мақсаттар

Ребус-ребус - rebus
Құндылықтарды дарыту


Ынтымақтастық 
Пәнаралық байланыстар
Сауат ашу
АКТ қолдану дағдылары
Кесілген суреттер салынған 4 конверт, 8 сіріңкенің шиі бар конверт, тапсырмалар салынған конверт, үйдің кескіні бар конверт. Сөзжұмбақ кестесі
Бастапқы білім

Сөзжұмбақты шешу
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

Ресурстар
Сабақтың басы
1-2 мин








2-5мин

































5-6 мин




Сабақ басында: Психологиялық ахуал
(Ұ) Мұғалім «Қал қалай? Осылай!» ойынын ұсынады.
Əр сұраққа балалар хормен «Осылай!» деп жауап береді де, қолмен дұрыс бағытты көрсетеді (əрекет).
Қал қалай? – Осылай! (Бас бармағын көтереді).
Жүріс қалай? – Осылай! (Алақанда екі саусақпен «адымдайды»).
 Жүгіріс ше? Осылай! олдарын шынтағынан бүгіп, жүгіргендегідей етіп қозғалтады).
Түнгі ұйқы? Осылай! олдарын бетінің астына салып, бастарын түсіреді).
Аласың ба? Осылай! (Қолдарымен қармайтын əрекеттер жасайды).
Бергенде  ше?   Осылай!  олдарымен  бір  затты  беріп  тұрғандай қозғалтады).
Ой қозғау
- (МК Ұ) (Ұ) Мұғалім «Сөзжұмбақ шешіп үйренейік»
1. Ең жақсы баға
2. Жалғастыр: Томпаңдаған  (аю)
3. Қоян ұнататын көкөніс
4. Қазір жылдың қай мезгілі?
5. Жыртқыш балық
6. Құс
7. Ас үйде кездесетін зат
8. Гүлдің атауы
9. Аспан әлемі
10. Суық сөзіне қарама-қарсы сөз
11. Қыс мезгілінде қос аяққа байлап тебеміз
Б
е
с

а
ю



с
ә


б
і
з

қ
ы

с

а
к


у
л
а

т
о


р
ғ
а
й


ы
д


ы
с

р
а


у
ш
а
н


ғ
а


р
ы
ш

ы
с


т
ы
қ

ш
а


ң
ғ
ы






Қазір осы сөзжұмбақты шешу үшін басымыз қатты ма? Олай болса, бүгінгі тақырыбымыз «Басқатырғыштар, ребустар»
Мақсатын хабарлау
Сендер бүгін, бірдей цифрлар мен фигуралардан тұратын басқатырғыш есептерді, ребустарды шешетін боласыңдар.




























Сабақтың ортасы 
6-11 мин


            

11-15 мин
        Сергіту сәті
15-17 мин

17-37 мин

Оқушыларды топқа бөлу (МК; Т.)

1-топ:  Суретті құрастыр. Сол суретке байланысты сөйлем құрастыр
2-топ: 8 сіріңке шиінен 4 үшбұрыш жина.
3-топ: Қолыңды қағаз бетінен алмай, үйді сызып шық.
4-топ:  Торда  тауықтар отыр. Олардың аяқтары 12. Торда неше тауық отыр?  Жауабын жаз.
Тапсырма орындалып болған соң, әр топты тыңдау. 

Оқулықпен жұмыс. (МК. Ө. )
Ребустарды шеш, Шығарып көр.

Томпаңдаған аюдың,
Құлпынайы көп екен.
Теріп-теріп алайық,
Аузымызға салайық.

Дәптермен жұмыс
Орындап көр. 15 шаршыны тап. Оқушылар тақтада түсіндіреді.
Ойлан: 3 тиін
( Ө.Қ) Жұмыс дәптері
Ойлан тап: кит, тау
Жемістер, Ребустар
Бағалау критерийі
-Белгісіз сандарды табу арқылы сөзді таба алады;
-Жемістерді ретімен орналастыра алады;
-Ребустарды шеше алады.
Дескриптор
-Белгісіз сандарды табу арқылы сөзді тапты;
-Жемістерді ретімен орналастыра алды;
-Ребустарды шешті.
Кесілген суреттер салынған 4 конверт;
сегіз сіріңкенің шиі бар конверт;
тапсырмалар салынған конверт;
үйдің кескіні бар конверт.












Сабақтың соңы
37-40 мин
Описание: https://lh5.googleusercontent.com/O-Xbk7Ky51pY1wRo8eTZ4QQjaSbxPprmYbjHWydS7cP7jyGMiDjcLvYZdMpK1xGF-YMvA2dOdpOf41eChct6zDmgggXjj3qnJY4rAfOOG-MQdhvAMmGIFZPHTPB2V2DTSY2ibmeSB0o
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз?
Өздігінен орындау тапсырмасында қолдау көрсету, түсіндіру
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Қосымша ребустар шешу

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
-Ребус дегеніміз не?
-Ребусты қалай шешуді білесіңдер?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Это интересно!

«Каждой пичужке наша кормушка» Экологическая акция в начальной школе женской гимназии Одним из направлений воспитательной работы...